Kontakta Oss – MMAB Sverige

VD
Jonas Wackerfeldt

Försäljningschef
Tobias Hjelm

Tel:
E-mail:
   +46 (0) 40-64 24 625
jonas.wackerfeldt@mmab-pcb.se
Tel:
E-mail:
   +46 (0) 40-64 24 603
tobias.hjelm@mmab-pcb.se

Technical Manager
Esbjörn Johansson

Säljare
Patric Carlberg

Tel:
E-mail:
   +46 (0) 40-64 24 616
esbjorn.johansson@mmab-pcb.se
Tel:
E-mail:
   +46 (0) 40-64 24 613
patric.carlberg@mmab-pcb.se

Inköpare
Maria Olin Jannesson

Säljare
Håkan Magnusson

Tel:
E-mail:
   +46 (0) 40-64 24 617
maria.olin-jannesson@mmab-pcb.se
Tel:
E-mail:
   +46 (0) 40-64 24 602
hakan.magnusson@mmab-pcb.se

Redovisningsansvarig
Susanne Andersson

Säljare
Peter Ahlgren

Tel:
E-mail:
   +46 (0) 40-64 24 627
susanne.andersson@mmab-pcb.se
Tel:
E-mail:
   +46 (0) 40-64 24 607
peter.ahlgren@mmab-pcb.se

Övriga Kontaktuppgifter

Ring vår växel:       +46 (0) 40-64 24 600
Skicka oss ett fax: +46 (0) 40-18 92 93
Skicka ett mail:   sales@mmab-pcb.se

Vår adress:
Malmö Mönsterkort AB
Box 16086,
200 25 Malmö

Backoffice
Pernilla Andersson

Tel:
E-mail:
   +46 (0) 40-64 24 604
pernilla.andersson@mmab-pcb.se

IT-Ansvarig/Backoffice
Kristoffer Frostholm

Tel:
E-mail:
   +46 (0) 765-42 46 08
kristoffer.frostholm@mmab-pcb.se

Vårt Ungerska säljkontor

VD
Ervin Fekete

Kundtjänst
Dóra Kertész

Tel:
E-mail:
   +36 (0) 30- 65 80 160
ervin.fekete@mmab-pcb.com
Tel:
E-mail:
   +36 (0) 30- 65 82 260
dora.kertesz@mmab-pcb.com

Kundtjänstrepresentant
Zsolt Bálint

Kundtjänstansvarig
Katalin Izsold

Tel:
E-mail:
   +36 (0) 30- 65 82 261
zsolt.balint@mmab-pcb.com
Tel:
E-mail:
   +36 (0) 30 65 82 260
katalin.izsold@mmab-pcb.com

Övriga Kontaktuppgifter

Skicka ett mail:   sales.hungary@mmab-pcb.com

Vår adress:
MMAB Group Kft.
Váci út 22-24.
H-1132 Budapest
Hungary


Special produkter

FLEX-RIGID, RF, HDI

MMAB har tillverkningskapabilitet för en stor bredd av teknologier som Flex, Flex-rigid, HDI mikrovia, pluggade och överpläterade vior så väl som RF-material, thermoset, PTFE, blanduppbyggnad

Metallbas & LED

MMAB är en utvecklingspartner till producenter av aluminumsubstrat och LED-applikationer som har gett oss ett försprång på marknaden när det gäller att kostnadseffektivt tillverka mönsterkort för belysning och kylning.

Antenner & radomer

Vår produktionsutrustning är unik och vi klarar att tillverka antenner och mönsterkort för radomer upp till 3000 mm i längd på styva eller flexibla laminat.

Ett mönsterkorts Livscykel

Vi tillverkar prototyper och mindre serier i Sverige. För volymproduktion sker tillverkningen av förserier i Malmö och när volymen växlar upp så slussas tillverkningen över till våra produktionspartners i Asien.